Ekonomi

Hisse Senetleri Gün Ortasında Yükseliyor: Apple, Krispy Kreme, Netflix, Western Digital Kazandı

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana hisse senedi endeksleri, önemli aylık istihdam raporunun yayınlanmasının ardından Cuma günü değer artışı yaşadı.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli hisse senedi fiyat değişikliklerinden bazıları:

Apple (NASDAQ:AAPL) hisselerinin değeri, iPhone’u üretmesiyle bilinen şirketin Kaliforniya’da 600’den fazla personelin işine son vereceğini açıklamasının ardından %0,8 artarak pandeminin patlak vermesinden bu yana işgücündeki ilk önemli azalmaya işaret etti.

Netflix (NFLX) hisselerinin değeri, finansal analistlerin 12 aylık tahmini hisse fiyatını emsalleri arasında en yüksek seviyeye çıkarmasının ardından %2,8 arttı ve ana faaliyetlerinin devam eden güçlü performansını ve müşterilere sunduğu cazip değeri kabul ederek ‘satın alma’ tavsiyesini sürdürdü.

Johnson & Johnson (JNJ) hisselerinin değeri, ilaç şirketinin hisseleri %2,3 oranında yükselen tıbbi ekipman üreticisi Shockwave Medical’ı (SWAV) 12,5 milyar dolar değerinde bir işlemle satın alma niyetini açıklamasının ardından %0,1 oranında arttı.

Krispy Kreme (DNUT) hisselerinin değeri, finansal analistlerin McDonald’s (NYSE:MCD) ile ülke çapında yaptığı işbirliğinin kritik bir gelişme olabileceğini öne sürerek donut şirketinin notunu ‘nötr’den ‘overweight’e çevirmesinin ardından %5,7 arttı.

Western Digital (WDC) hisselerinin değeri, finansal analistlerin NAND flash bellek fiyatlarındaki artış nedeniyle veri depolama şirketi hakkındaki notlarını ‘nötr’den ‘satın alma’ya çevirmelerinin ardından %2 arttı.

HubSpot (HUBS) hisselerinin değeri, Reuters’in Google’ın ana şirketi Alphabet’in (NASDAQ:GOOGL) 35 milyar dolar piyasa değerine sahip internet pazarlama yazılımı firması için potansiyel bir teklif konusunda mali danışmanlarıyla görüştüğünü bildirmesinin ardından %4 arttı.

Advanced Micro Devices (AMD (NASDAQ:AMD)) hisselerinin değeri Perşembe günkü %8’in üzerindeki düşüşten sonra toparlanarak %3,8 oranında arttı.

Teladoc (TDOC) hisselerinin değeri, uzaktan tıbbi hizmetler sağlayıcısının uzun süredir görev yapan CEO’su Jason Gorevic’in derhal ayrılacağını duyurmasının ardından sekiz yılın en düşük seviyesinden toparlanarak %1,8 arttı.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

susurluk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu